Komputer Google „Anti-BTC“ jest replikowany w Chinach.

Ludzie trochę się przestraszyli w zeszłym roku, kiedy Google, prawdopodobnie jedna z największych i najpotężniejszych firm internetowych na świecie, powiedziała, że zbudowała kwantową maszynę obliczeniową, która może rozwiązywać trudne i niezwykle długie równania matematyczne. Wszyscy myśleli, że być może Bitcoin – który opiera się na takich równaniach, aby być wydobyty i zapewnić bezpieczeństwo – będzie zagrożony. Teraz pojawia się ten sam strach, choć ma on niewiele wspólnego z Google i dużo więcej wspólnego z Chinami.

Czy Chiny zamierzają wyeliminować BTC z biznesu?

Kraj ten od dawna jest wrogo nastawiony do Bitcoin Revolution. Pomimo tego, że okazały się dość wpływowe w świecie kryptońskim i ostatecznie stanowiły dużą ilość transakcji i działalności, naród od dawna starał się zakazać początkowych ofert monet (ICO), a nawet pracował nad wdrożeniem cyfrowego juana w swoim społeczeństwie jako środka zapobiegającego Bitcoin od posiadania jakiejkolwiek przewagi konkurencyjnej.

Teraz, naukowcy w Chinach twierdzą, że dorównują „kwantowej wyższości“ Google. To znowu powoduje, że wiele osób czuje skrajny strach, że Bitcoin może być potencjalnie uszkodzony lub zgasić w najbliższych miesiącach i latach.

W ostatnim oświadczeniu, zespół naukowców w Chinach mówi, że nowa maszyna, którą wynaleźli był w stanie rozwiązać ogromne zadanie kwantowe w trzy minuty, które normalnie zajęłoby ponad 600 milionów lat do rozwiązania. Czy jest to w ogóle możliwe? Naukowcy twierdzą, że jest to możliwe. Wyjaśniają:

To osiągnięcie mocno ugruntowało wiodącą pozycję naszego kraju w międzynarodowych badaniach nad obliczeniami kwantowymi.

Chociaż powszechnie uważa się, że komputer nie jest w stanie rozszyfrować zaszyfrowanych danych, wielu uważa to za znak, że kwantowa aktywność komputera osiąga bezprecedensowy poziom i wkrótce będzie miała znaczący wpływ na świat, jaki znamy. Lu Chaoyang – profesor, który pracował nad tą maszyną – wyjaśnił:

Naukowcy są bliscy przydatnych maszyn kwantowych, które mogą zrobić coś nietrywialnego.

Dodał do tego Richard Murray, dyrektor generalny kwantowej firmy obliczeniowej ORCA w Londynie. Wspomniał on o tym w jednym z wywiadów:

Są jeszcze ludzie, którzy kwestionują, czy komputery kwantowe będą rzeczywistością. Z dwoma systemami [Google’a i Chin], które osiągnęły ten poziom odniesienia, ten argument brzmi dość nieprawdopodobnie.

Komputery kwantowe są tu rzekomo

W momencie pisania, nie jest jasne czy obliczenia kwantowe będą miały jakikolwiek wpływ na przestrzeń kryptograficzną. Wielu analityków i ekspertów branżowych walczy tam i z powrotem o to, co może się wydarzyć. Ostatnio, w nowym raporcie napisali naukowcy z firmy Deloitte:

Komputery kwantowe stanowią poważne wyzwanie dla bezpieczeństwa Bitcoin Blockchain. Komputery kwantowe mogą w końcu stać się tak szybkie, że osłabią proces transakcji Bitcoinów. W tym przypadku, bezpieczeństwo Bitcoin blockchain będzie zasadniczo złamane.