CENA BITCOIN’A SPADNIE, MÓWIŠ ANALITYCY KWANTOWYCH FUNDUSZY HEDGINGOWYCH.

Według funduszu Quantum Hedge Fund, Bitcoin w najbliższych miesiącach może spaść do 6.000 dolarów.
Firma wskazała na fraktal, który widzi, że krypto waluta łamie się niżej po wejściu w zakres 12.500-17.000 dolarów.
W międzyczasie, silne podstawy widzą byczy obraz dla Bitcoina.
Bitcoin ma jeszcze trochę paliwa, aby kontynuować swój rajd cenowy w kierunku 12,500-17,000 dolarów. Ale po tym, nadchodzi kraksa.

Tak powiedzieli analitycy z Hongkongu Quantum Hedge Fund w swoim ostrzeżeniu opublikowanym w sobotę. Zespół zauważył nieodłączną część trendu wzrostowego Bitcoin’a – i jak za każdym razem prowadzi to do gigantycznego ruchu korekcyjnego w dół. To doprowadziło ich do 12,500 dolarów, czyli poziomu, który kryptokur waluta może osiągnąć w nadchodzącej sesji, by potem spaść z powrotem.

14 BTC i 95.000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w mBitcasino’s Exotic Crypto Paradise! Zagraj teraz!
„Cena może osiągnąć poziom 12500, po czym spodziewamy się szybkiego spadku ceny w fali impulsowej najstarszego modelu korekcyjnego“, powiedział zespół prowadzony przez stratega Jana Janssena. „Polecamy przyjrzeć się poziomom na krótką sprzedaż i zapomnieć o ciągłym wzroście w średnim okresie.“

ANATOMIA ANALIZY
Z perspektywy czasu, „najstarszy model korekcyjny“, o którym mówił Quntuam, wskazywał na wznoszący się wzorzec kanałowy. Fundusz hedgingowy poinformował o tym za pomocą wykresu, jak pokazano poniżej.

bitcoin, ethereum, btcusd, etusd, kryptokurrency
Korekta ryzyka Bitcoin i Ethereum podczas handlu wewnątrz formacji niedźwiedziej kontynuacji. Źródło: TradingView.com

Wizerunek przedstawiał Bitcoin, jak również Ethereum, dążąc do kontynuacji trendu z minusem.

Przed utworzeniem wzorca kanału wznoszącego, spadały. Ich opis techniczny wskazywał na dwa różne rezultaty: odwrócenie lub wydłużenie. Jednakże, Bitcoin mógł albo odbić się z powrotem, aby zanegować negatywny trend kontynuacji lub kontynuować ukierunkowanie na niższe poziomy, aby wzmocnić swoje niedźwiedzie tendencje.

Quantum zauważyła, że ta druga sytuacja miałaby miejsce. Jego wykres powyżej przewidywał, że Bitcoin wzrośnie do 12.500 dolarów, a nawet 17.000 dolarów, ale ostatecznie zrezygnuje z zysków, aby przetestować niższą linię trendu kanału wznoszącego. Jeśli tak się stanie, cena spadnie do poziomu oznaczonego jako „D.“, czyli poniżej 5.000 dolarów.

„Wierzymy, że średniookresowa dynamika cen ETH i BTC będzie dużym rozczarowaniem dla wielu osób w ciągu najbliższych 2-4 miesięcy“, powiedział zespół Quantum.

Firma potwierdziła ponadto, że już teraz likwiduje swoje udziały za USDT na obecnym poziomie cenowym.

„Obecnie ponad 60% wolumenu zostało sprzedane po obecnych cenach“ – napisała. „Pozostały wolumen zostanie zrealizowany po potwierdzeniu średniookresowej formacji niedźwiedziej, lub na poziomach logarytmicznych: dla ETHUSD 470-730; dla BTC 12500-17300“.

KONTRASTOWE PROGNOZY BITCOINÓW

Inne przepowiednie Bitcoinów wydawały się sprzeczne z tą, którą dzielił Quantum. Skupiały się one na mnogości makro fundamentów, które przewidywały większy popyt na Bitcoin w przyszłości.

Obawy o inflację wywołane przez otwarty program kupna obligacji przez Rezerwę Federalną USA, w połączeniu ze stopami procentowymi bliskimi zeru, sprawiły, że amerykańskie skarbce – najbezpieczniejszy instrument zabezpieczający – stały się droższe. Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych Stanów Zjednoczonych obniżonych do poziomu referencyjnego wynosi prawie 0,5 procent. Tymczasem realne zyski skorygowane o inflację spadły do minus 1 proc.

Brak atrakcyjnych stóp zwrotu skłonił inwestorów do zainteresowania się bardziej ryzykownymi aktywami. W rezultacie, indeksy Wall Street miały wyższą tendencję w drugim i trzecim kwartale, pomimo niepokojących perspektyw gospodarczych. W międzyczasie kolejny w kolejności najbezpieczniejszy sejf, złoto, ustalił swoją żywotność na wysokim poziomie 2.075 dolarów za uncję.

bitcoin, kryptokur waluta, btcusd, xbtusd, btcusdt, krypto
Wyniki indeksów Bitcoin, Gold i Dolar amerykański w 2020 roku. Źródło: TradingView.com

Bitcoin wzrósł również o spekulacje, że stanie się „cyfrowym złotem“. Krypto waluta rejestrowała w zeszłym tygodniu swój roczny szczyt powyżej 12.000 dolarów na rosnący popyt. Jack Dorsey’s Square zanotował 600 procent przychodów rok do roku. Za pośrednictwem CashApp sprzedał w sumie 875 milionów dolarów, czyli około sześciokrotnie więcej niż w tym samym okresie w 2019 roku.

Marty Bent, redaktor naczelny codziennego biuletynu Bitcoin, Marty’s Bent, zauważył, że spadek indeksu dolara amerykańskiego (DXY) zepchnął inwestorów na rynek kryptoński.

„DXY jest kryptoński“, powiedział. „Bitcoin, złoto i akcje rabują. Korporacje dywersyfikują się od gotówki do bitcoinu i złota. CashApp miał zapierającą dech w piersiach dzielnicę sprzedaży Bitcoinów.“