Bitcoin zanurza się poniżej $18,000

Bitcoin zanurza się poniżej $18,000 – Oto poziomy do obejrzenia w następnej kolejności

Ciśnienie spadkowe powoduje, że Bitcoin przestaje handlować na boki, aby zapełnić więcej z gigantycznej luki w kontraktach terminowych na 1 300 dolarów na CME w środę.

Bitcoin (BTC) spadł poniżej 18.000 dolarów 9 grudnia w ostatniej kontynuacji swojego niedźwiedziego comedown z wszech czasów.

Analityk: Cena BTC powinna „korygować się“.

Dane z Cointelegraph Markets, Coin360 i TradingView pokazały, że BTC/USD tracą 18,000 dolarów wsparcia podczas handlu, godziny po Immediate Edge krytycznym średnim poziomie ruchomym również ustąpiły.

W czasie prasy pojawiły się nowe niskie poziomy blisko 17.600 dolarów, a 24-godzinne straty wyniosły ponad 7%.

Sytuacja była słaba dla Bitcoin po tym, jak wsparcie zostało utracone w górę, z danymi giełdowymi pokazującymi zainteresowanie kupujących tylko w znacznych kwotach na 16.200 dolarów. Odwrotna presja sprzedaży zapewniła natychmiastowe odrzucenie na blisko 20.000 dolarów w zeszłym tygodniu.
BTC/USDT orderbook heatmap. Źródło: Wskaźniki materiałowe

„Trzeci test wsparcia i załamania“, podsumował analityk Cointelegraph Markets Michaël van de Poppe do swoich zwolenników Twittera w środę.

„Wielokrotne testowanie poziomów nie czyni poziomu silniejszym. Tendencja spadkowa prawdopodobnie będzie kontynuowana? Myślę, że tak, chyba że 18.500-18.700 dolarów jest odzyskane, myślę, że będziemy kontynuować korektę.“

Zakres czasowy w prasie był już przedmiotem zainteresowania inwestorów, którzy obawiali się, że luka w kontraktach terminowych na 1300 dolarów na CME pozostanie niewypełniona. Z dolnym poziomem nieco poniżej 17.000 dolarów, był dodatkowy impuls dla Bitcoin do dalszego spadku w krótkim okresie czasu.
Dostarczany w każdy poniedziałek.

Zarówno Van de Poppe, jak i inni byli zasadniczo optymistycznie nastawieni, zauważając jednak, że niższe poziomy zapewniłyby możliwość zakupu dla klientów dużych ilości.

„Patrzcie jak handlowcy, gówniarze i słabe ręce przenoszą swój #bitcoin do silnych rąk, takich jak Grayscale, Paypal, Square, MicroStrategy itd.“, ilościowy analityk PlanB przekonywał we wtorek, że wyniki Bitcoin’a zaczęły się obniżać.

„Te BTC znikną z rynku i pójdą do głębokiej chłodni i pozostaną tam przez lata.“